Πέμπτη 5 Μαρτίου 2015

Ατυχία για τα κορίτσια του Αργολικού ηττήθηκαν με 21-20 από την Ηλιούπολη

Βάσω Κατσιγιάννη κορυφαία του αγώνα

Στον αγώνα μεταξύ των ομάδων Αργολικός - Ηλιούπολη, για την Α2 κατηγορία Χάντμπολ, η ομάδα του Αργολικού μπήκε χαλαρά στον αγώνα και το πλήρωσε με την Ηλιούπολη να εκτοξεύει τη διαφορά στο σκορ, μέχρι και εφτά γκολ . Μετά το εικοσάλεπτο πήραν μπροστά τα κορίτσια του Αργολικού, ανέβασαν στροφές και σιγά σιγά άρχισαν να ροκανίζουν τη διαφορά. Ο Αργολικός έφτασε να προηγείται με ένα γκολ διαφορά και με το σκορ να είναι 18-17 το ματς έγινε ντέρμπυ.
Το τελευταίο δεκάλεπτο ο αγώνας ήταν για γερά νεύρα και όλα έδειχναν ότι ο νικητής θα κρινόταν στη λεπτομέρεια.  Η καλύτερη παίκτρια του αγώνα η Βάσω Κατσιγιάννη αφού πήρε την ομάδα στις πλάτες της, έμελλε να γίνει η μοιραία παίκτρια της ομάδας της, αφού στη τελευταία φάση έχασε τη μπάλα από τα χέρια της και όχι μόνο έχασε το γκολ, αλλά με αντεπίθεση η Ηλιούπολη πήρε και τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα : 3-5 , 4-11, 10-14 ημιχρ,  13-16 , 18-17 , 20-21 .

ΑΡΓΟΛΙΚΟΣ :  Γραμματικοπούλου Τ/Φ , Λυσίκατου Τ/Φ  , Ασημακοπούλου 1, Κατσιγιάννη Β. 8, Λουμπαρδιά, Σαρίφα 3 , Τζάια, Βορριά, Ριβάλς, Σπανού, Μπακάλη , Κατσιγιάννη Π. 8 .

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ : Γάκη, Γεμελιάρη 3, Ηλιού,  Παπαγιαννοπούλου 1, Κολτσάκου, Τσιομίδου 11, Φασιλάκη , Χούτου 1, Βαμβόλη Κ. 1, Βαμβόλη Ε. 3