Σάββατο 30 Αυγούστου 2014

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ: Τουρνουά Ακαδημιών «GEORGIOS ST.LIVANOS SOCCER CUP»

Ατρόμητος – Παναθηναϊκός 4-0
Σαφώς πολύ καλύτερος ο Ατρόμητος κέρδισε τον Παναθηναϊκό με σκορ 4-0. Το σκορ άνοιξε στο 20 λεπτό ο Μακρής με πλασέ μέσα από την περιοχή. Στο 40 λεπτό ο Αυγουστάτος με νέο πλασσέ έκανε το 2-0. Στο 56 λεπτό ο Ρετζελάϊ έκανε το 3-0 για να κλείσει το σκορ δύο λεπτά αργότερα  ο Βλάχος.
Ατρόμητος Αθηνών:
Πετσίτης, Τσαπάρας , Πιπερίδης, Σκούτερης, Στίλας, Μητρόπουλος, Μουρελάτος, Μανδάς, Βιταλιώτης, Κοσκινάς, Γιαννακαρώνης.
Ακόμα έπαιξαν: Νταλιάνης, Ρετζελάι, Μαρανός, Βλάχος, Μακρής, Καρούτζος, Αυγουστάτος, Καρατζάς, Γεωργιου.
Παναθηναϊκός:
Πογιάννης Μιχ, Παλασκώνης, Ζωγραφάκης, Πογιάννης Χρ., Μανιδάκης, Σκεντεράι, Δουγένης, Καλομοίρης, Σπίνος, Κουκουράβας, Χριστοδούλου.
 Ακόμα έπαιξαν: Βογιατζής, Σούλτε, Ντούρο, Αντωνίου, Τουρούκης, Χαντάτ.

Ολυμπιακός Παναιτωλικός 2 - 2
Στον δεύτερο αγώνα του τουρνουά ο Ολυμπιακός και ο Παναιτωλικός αναδείχτηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2 με τους Αγρινιώτες να ισοφαρίζουν στο 2 λεπτό των καθυστερήσεων.

Το σκορ άνοιξε ο Δήμος στο 7 λεπτό με σουτ για να ισοφαρίσει στο 20 λεπτό ο Αλ Ομπισάντ  μέσα από την περιοχή. Λίγα λεπτά πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Σουράνης με πλασέ έκανε το 2-1. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του δευτέρου ημιχρόνου ο Λαϊνάς διαμόρφωσε το τελικό 2-2.